Litecoin Almak İstiyorum, Nasıl Satın Alırım?

0

Litecoin nasıl satın alırım sorusuna verilebilecek iki alternatifli cevap bulunmaktadır. İlk olarak Litecoin’in işlem gördüğü coin borsalarından güncel fiyat üzerinden yapılabilen satın alma yöntemi en çok tercih edilen yöntem olmasına karşın coin borsaları dışında satıcının belirlediği fiyatlar üzerinde anlaşılarak Litecoin satın alınabilen alternatif bir yöntem bulunmaktadır. Litecoin satın almak isteyen yatırımcılar hangi yöntemi tercih edeceklerine karar vermeden önce yerine getirmeleri gereken birkaç prosedür bulunmakta olup bu prosedürlerin tamamlanmasının ardından diledikleri şekilde Litecoin satın alma yöntemini tercih edebilme şansı elde edebileceklerdir.

  • Litecoin satın almak için gerekli araştırmayı yapmış,
  • Litecoin üzerinde yapılan analizleri incelemiş,
  • Litecoin grafikleri ve Litecoin hakkında çıkan haberleri değerlendirerek analizini tamamlamış,
  • Yeterli birikime sahip

Litecoin alınır mı sorusuna analizler sonucu evet cevabı vermiş kripto para yatırımcıları için nasıl Litecoin satın alacaklarını sahip oldukları iki alternatif yöntem eşliğinde kendilerine aktaracağız.

Coin Borsasından Litecoin Nasıl Satın Alınır?

Litecoin nasıl alırım sorusuna cevap olarak verilen ilk yöntem coin borsalarıdır. Arz/talep karşılanmasına göre işlem gören coin borsalarından Litecoin satın almak isteyen yatırımcılar;

  • Litecoin’in işlem gördüğü yerli veya yabancı coin borsalarından hesap açmak,
  • Sanal cüzdan oluşturmak,
  • Gerekli tutarı havale/EFT yöntemi ile transfer etmek,
  • Güncel değerinden Bitcoin satın almak

Sonrası kolayca Litecoin sahibi olabilmektedir. Litecoin bir alt coin olması nedeniyle coin borsalarından Litecoin satın alacak olan yatırımcıların mutlaka Bitcoin satın alarak Bitcoinlerini Litecoin ile değiştirmek suretiyle satın almaları gerekmektedir.

Coin Borsası Dışından Litecoin Nasıl Satın Alınır?

Litecoin almak istiyorum diyen yatırımcılar için coin borsaları dışında Litecoin satın almak için ikinci bir yöntem bulunmaktadır. Güvenliği her ne kadar coin borsalarına göre zayıf olsa da bu yöntem de günümüzde pek çok kripto para yatırımcısı tarafından tercih edilmektedir. Sanal cüzdan hesabı oluşturmanın ardından forumlarda veya sosyal medyada mevcut Litecoinlerini satmak isteyen yatırımcılarla irtibata geçilerek gerekli Litecoin ödemesi yapılmasının ardından sanal cüzdanlar arası Litecoin transferi ile gerçekleştirilen bu işlemde;

  • Satıcının fiyatı belirlemesi,
  • Satıcının her zaman bulunamaması

Gibi dezavantajların göz ardı edilmeden gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.