Litecoin Geleceği, Ne Kadar Olur?

0

Litecoin fiyatının ne olacağı 2018 yılında istikrarlı artışını sonlandırarak ciddi değer kaybı yaşayan Litecoin’de yatırımı bulunan veya yatırım yapmak isteyen yeni yatırımcıların analistlerden duymayı arzu ettikleri tahminlerin başında yer almaktadır. Her ne kadar 2018 yılında yapılan iddialı yorumların gerçekleşmemesi nedeniyle bazı yatırımcılarda hayal kırıklığı yaşansa da 2019 yılında yatırımcılar kripto paralardan iyi bir performans beklemektedirler.

  • Litecoin’in Bitcoin’e nazaran daha iyi tepki yükselişi vermesi,
  • Zirvesine göre epey gerilemiş olması,
  • Sahip olduğu teknolojinin benimseneceğinin düşünülmesi

Litecoin geleceği hakkında uzmanların pozitif düşünceye sahip olmasına sebep olurken yeni yatırım yapacak birikim sahiplerine bu öngörüleri tüyo olarak düşünmemeleri ve kendi kararlarını sistematik bir analiz gerçekleştirdikten sonra vermeleri konusunda uyardıktan sonra Litecoin hakkında yapılan yorumları ve öngörüleri paylaşabiliriz.

2018 Yılı Litecoin Tahminlerini Hatırlayalım

Yapılan 2019 yılı tahminlerine geçmeden önce tahminlerin ne kadar güvenilir olduğunun ölçülmesi ve sadece tahmine dayalı yatırım yapılmaması gerektiğini göstermesi açısından yapılmış Litecoin 2018 tahminlerine göz atmakta fayda vardır. Litecoin hakkında 2018 yılı için yapılan en çarpıcı ve heyecan verici tahmin 31 Aralık 2018 tarihine kadar Litecoin’in 1000 Dolar ile işlem göreceği tahminidir. 30 Dolar civarlarında işlem gören 31 Aralık tarihli Litecoin fiyatı düşünüldüğünde öngörülen tutmayabileceği ve bazı öngörülerin küçük yatırımcılara mal devretmek için yapılabileceğinin en güzel örneği olarak gösterilebilir.

2019 Yılı Litecoin Tahminleri Neler Söylüyor?

Geçtiğimiz yılın Litecoin tahminlerine değindikten sonra Litecoin yorum sayfalarında yorum yapan yatırımcıların Litecoin’in geleceği hakkında neler düşündüklerine değinmek gerekir. Forum sayfalarında yorumlarda bulunan yatırımcıların yorumları genel olarak kısa vadelerde hedefler sunmakta olup teknik analiz çalışmalarına göre kısa sürede Litecoin’de 40 Dolar görüleceği üzerine gerçekleşmektedir. Ünlü analist ve yatırımcıların Litecoin 2019 tahminlerine değinmek gerekirse;

  • En düşük 14 Dolar
  • En yüksek 50 Dolar

Olarak yer alarak aslında 2019 yılında Litecoin için boğa piyasası beklentisi bulunmadığı tahminlerini gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz yıl yapılan tahminler de göz önünde bulundurularak yatırımcıların sadece öngörüleri dikkate almaması, Dünya’nın genel konjonktürü ve kısa, orta ve uzun vade teknik analiz çalışmalarına göre kendilerine hedef belirlemenin alınacak en doğru yatırım kararı olduğu söylenebilir.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.