Litecoin Kaç TL, Ne Kadar?

0

Litecoin kaç TL oldu sorularıyla alt coinlerinde yaşanan fiyat değişimlerini yakından takip eden Türk yatırımcılar, anlık olarak çeşitli platformlar üzerinden fiyat takibi gerçekleştirmektedir. Bitcoin ve Ethereum’u da içine alan kripto paralarda yaşanan büyük düşüşten nasibini alarak değer kaybı yaşayan alt coinler arasında yer alan Litecoin’de tıpkı tüm coin ve alt coinlerde olduğu gibi Dolar bazlı işlem görmektedir. 1 Litecoin’in kaç TL edeceğini;

  • Litecoin arz/talep borsasında meydana gelen fiyat değişimleri,
  • Dolar/TL kur hareketleri

Belirlemektedir. Güncel olarak yaklaşık 32 Dolar – 33 Dolar arasında işlem gören Litecoin, TL cinsinden 172 TL – 180 TL bandında değer kaybetmektedir. Türk yatırımcıların bir gözü Litecoin grafiklerinde iken uzunca bir süre Dolara karşı TL’nin negatif ayrışması sonucu bir gözleri de Dolar/TL paritesini takip etmek zorunda. Diğer ülke yatırımcılarına göre daha fazla takip edilmesi gereken parametre olsa da Türk yatırımcılarının tüm bu gelişmeleri yakından takip ederek Litecoin yatırımlarına doğru yön vermeleri gerekmektedir.

Litecoin Nedir, Ne İşe Yarar?

Eski Google çalışanı Charlie Lee tarafından geliştirilerek 2011 yılında halka arz edilen Litecoin nedir sorusuna öncelikli olarak cevap verilmesi gerekirse Litecoin’in Bitcoin Core istemcisinin bir çatalı olduğu basit olarak söylenebilir.

  • Blok zincir oluşturulma süresini 2,5 dakika kısaltması,
  • Toplam 84 Milyon Litecoin oluşturulacak şekilde protokol hazırlanması,
  • Algoritmik altyapısının standart donanımlı cihazlarla kesintisiz madencilik yapılmasına olan tanıması

Litecoin’i ayıran temel avantajlar olarak Bitecoin’den ayırsa da Litecoin bir alt coin olarak işlem görmektedir. Kullanıcılara kendi paralarını kontrol etme olanağı ve gelişmiş depolama imkanı sunan Litecoin kısa sürede kripto borsalarında önemli yer edinmeyi başarmıştır.

Litecoin Hakkında Yapılan Yorumlar Nelerdir?

420 Dolar düzeylerinde en yüksek işlem gören Litecoin, mevcut 32 Dolar fiyatı ile zirvesinden uzak alt coinler arasında yer almakta ve pek çok yatırımcı yaptıkları Litecoin yorumlarında Litecoin’in yeniden yükseliş yaşayacağı görüşleriyle karşılaşılmaktadır. Litecoin grafikleri incelendiğinde bazı yorumcular düzeltmenin tamamlandığı ve yükselişin devam edeceği öngörüsü devam etmekte olup;

  • MACD ve RSI göstergelerinin yükseliş yaşanacağını desteklemesi,
  • 50 günlük fiyat ortalamasına yakın hareket etmesi

Litecoin için olumlu görüşün ağırlık kazanmasında etkili rol oynamaktadır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.