Malta Tüm Kira Sözleşmelerini Blockchain Üzerine Kaydedecek

0

Yeni kanunlar ile Malta tüm emlak kiralama sözleşmelerini güvenlikle ilgili endişeleri azaltmak için bir blok zinciri üzerine kaydedilmesini zorunlu kılacak. Gelişme yerel haber ajansı Malta Today’de 23 Haziran’da yayınlandı.

Malta’nın Başbakanı Joseph Muscat, kabinenin önümüzdeki günlerde ilan edilecek yeni düzenlemeleri onayladığını ve kira sözleşmelerinin sahtekarlıklara karşı korunmalarını sağlamak ve yetkilendirilmiş erişimi sağlamak için bir blok zincirine kaydedilmesini gerektirdiğini söyledi. Muscat açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Şimdi insanlara bu teknolojinin katma değerini, günlük yaşamlarında kullanacakları bir şeye uygulayarak göstereceğiz. Böyle bir sözleşme tahrif edilemez ve yalnızca yetkili olanlar bu sözleşmeye girebilir. Bu, dijital dönüşümün yaşamlarını nasıl etkileyeceğini gösteriyor. ”

Malta kendini blok zinciri ve kripto para dostu bir ülke olarak tanımladı. Ve “blok zincir adası” olarak tanındı. Şubat ayında, Malta Finansal Hizmetler Kurumu, siber güvenlik konusunda bir istişarede bulundu ve kurumun siber güvenlik sisteminin uluslararası standartlara uyması gerektiğini öne sürdü. Buna Avrupa Bankacılık Otoritesi’nin kılavuz ilkelerini de dahil etti.

Blockchain teknolojisinin emlakla ilgili süreçlere entegrasyonu son aylarda çekim kazanıyor. Haziran ayının başlarında, Dubai Arsa Dairesi ve telekom şirketi Etisalat, emlak blok zinciri teknolojisi ile ilgili bir mutabakat zaptı imzaladı. Her iki taraf da akıllı devlet standartlarını uygulama ve mülk işlemleri için kağıtsız yönetim ve dijital sözleşmeler getirmeyi amaçlamaktadır.

Geçtiğimiz ay, Enterprise Ethereum Alliance (EEA), haber ajansları ile paylaşılan bir raporda, emlak endüstrisi ile ilgili birkaç blok zincir kullanım durumunun ayrıntılarını verdi. EEA, blok zincirin diğer avantajlarının yanı sıra şeffaflığı arttırırken ve arazi kayıtlarını güvenceli hale getirirken mülkleri kaydetme ve aktarma sürecini kısaltma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.