McHenry: Hükümetler Bitcoin Gelişimini Durduramaz

0

Bitcoin (BTC) ABD Kongre’sinde tartışmaya açıldı. Tartışmalar genellikle muhaliflere odaklandı. Ancak bu haftaki duruşmada ABD’li siyasetçilerin çoğu Bitcoin gelişiminin kontrollerin ötesinde olduğunu kabul etti.

17 Temmuz’daki kongre oturumunda, Kuzey Carolina’nın 10. Bölgesini temsil eden ABD Kongre Üyesi Patrick McHenry bir açıklama yaptı. Ve milletvekillerine doğrudan Bitcoin’i durdurma girişimlerinin boşuna olduğunu söyledi. Açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Bitcoin’in teknik olarak yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’nun ve diğerlerinin 2009’da inşa ettiği dünya artık durdurulamaz bir güç.”

McHenry, Bitcoin üzerinden gündem oluşturan diğer Kongre Üyeleri ile keskin bir tezat oluşturuyor. Ve Brad Sherman, kripto para biriminin suçtaki rolüyle ilgili şüpheli iddialarda bulunduktan sonra bu yönlere tekrar dikkat çekiyor.

Diğer temsilciler ise Bitcoin ve izin verilen kripto para birimleri arasında, özellikle de Facebook’un projesi olan ve bu tartışmaların temeli olan Libra arasında yapamadılar.

Ancak McHenry’e göre yasal mevzuat olsun ya da olmasın, Bitcoin geçerli olacak. Eğer onu kapatmak mümkün olsaydı, bir asistanın 2009’daki kuruluşundan bu yana bir noktada bunu yapabileceğini ima etti.

“Bu yeniliği caydırmaya çalışmamalıyız; hükümetler bu yeniliği durduramazlar ve denemiş olanlar çoktan başarısız oldu ”dedi.

Kripto Para Yasakları

Haber kaynaklarının da bildirdiği gibi Kongre oturumları, diğer devletlerin şu anda Bitcoin (BTC) ve diğer ademi merkeziyetçi kripto paraları üzerine ilk yasal düzenlemeleri yapmasıyla başladı.

Özellikle Hindistan’da geçtiğimiz aylarda bir belge sızdırılmış ve tartışma yaratmıştı. Belgede kripto para birimlerinin yasaklanması söz konusuydu. Bu hafta ise Hindistan yetkilileri kripto para birimlerini düzenleyecek yasalar hakkında çalıştıklarını doğruladı.

Bitcoin kullanıcıları için hapis cezalarını zorunlu kılan belgenin sızması büyük eleştirilere neden oldu. Milyarder yatırımcı Tim Draper Hindistan hükümetine “acınası ve yozlaşmış” olduğunu söyledi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.