Miami Dolphins’in Resmi Kripto Parası Litecoin Oluyor

0

Amerikan profesyonel futbol takımı Miami Dolphins, 11 Temmuz’daki bir basın bültenine göre Litecoin (LTC) biriminin artık takımın resmi kripto para birimi olduğunu açıkladı. Miami Dolphins ve Litecoin (LTC) ayrıca, ekibin yaklaşmakta olan 50/50 çekilişinin kripto ödemelerini sağlamak için, kripto ödemelerini hayır kurumuna bağışladığı Alito Payments ile de işbirliği yaptı.

Kripto para birimi kullanıcılarının Litecoin ve Bitcoin (BTC) ile piyango bileti satın alabilecekleri ve bunu çevrimiçi olarak ya da Hard Rock Stadium’daki kiosklar aracılığıyla yapabilecekleri bildiriliyor.

Litecoin ve Bitcoin, benzer teknik desteklere sahip kripto para birimleri. Coin360 tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin basında 201 milyon doların üzerinde bir toplam MC ile piyasa hacmine göre bir numaralı kripto para birimi olarak boy gösteriyor. Litecoin ise dördüncü sırada 6.37 milyar doların üzerinde bir hacimle hizmet veriyor.

Bahsedilen çekilişte rol oynamaya ek olarak, Litecoin’in Dolphins’in oyun içi markalaşmasında ve bir dizi reklam faaliyetinde görüneceği bildirildi. Litecoin’in yaratıcısı ve Litecoin Vakfı’nın genel müdürü Charlie Lee, bu ortaklığı halkı Litecoin ve kripto para birimleri konusunda eğitmek için kullanmayı umuyor:

“Kripto para birimlerini benimsemenin hız kazanmaya devam ettiği ve ekosistemin daha önce mümkün olmayan yollarla gerçek dünya kullanımlarını destekleyebildiği bir zamanda yaşıyoruz. Bu işbirliği, Litecoin’i, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insandan oluşan bir izleyici kitlesinin önüne ilerletiyor. Bunu, farkındalığı arttırmanın ve insanları Litecoin ve kripto para birimleri hakkında muazzam bir ölçekte eğitmenin güçlü bir yolu olarak görüyoruz. ”

Daha önce haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere Portekizli spor kulübü SL Benfica, Haziran ayında bilet ve ticari ürünler için kripto para birimi cinsinden ödemeler kabul etmeye başladı. Kulüp, bu yeni ödeme seçeneğini kolaylaştırmak için kripto para birimi hizmeti Utrust ile ortaklık kurdu. SL Benfica artık Utrust’un yerel kartını (UTK), Bitcoin ve Ethereum (ETH) birimini ödeme seçenekleri olarak kabul ediyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.