Michael Novogratz: Bitcoin 7.000-10.000 Aralığında Seyredecek

0

Kripto para birimleri ticari bankası Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Michael Novogratz, Bitcoin’den (BTC) 7.000 – 10.000 dolar aralığında sabitleşme beklediğini söyledi. Şirketinin üç aylık kazançlarını tartışan bir konferans görüşmesi sırasında Bitcoin değeri hakkında da konuştu. Yaptığı açıklamada “ileriye dönük bir şekilde, Bitcoin değeri muhtemelen 7.000 ila 10.000 dolar arasında bir yerde pekişeceğini” belirtti. 30 Mayısta yaptığı bu değerlendirmede şu sözlere yer verdi:

“Bu konuda yanılmıyorsam bunu taşıyabilecek kadar heyecan ve momentum var.”

Bloomberg, Novogratz’ın bu yıl kripto para birimlerinin yaygın olarak kabul edilmesinin yanı sıra Wall Street ve teknoloji firmaları tarafından blockchain teknolojisine olan ilginin dikkatini çektiğini bildirdi. Ona göre, hem Microsoft’un Bitcoin’in kimlik yönetimi için blok zincirini kullanması, hem de Facebook’un söylentileri çıkan kripto para birimi projesi, sektöre çok büyük bir kredi verdi.

Eski Fortress Grubu Risk Fonu yöneticisi ve Goldman Sachs Group Inc. ortağına göre, kripto para birimlerinin nasıl algılandığı konusunda önemli bir değişiklik oldu. Sözlerine şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz bir deney olarak kriptodan çıktık, bu gerçek mi? Kripto yapmak, dünyadaki finansal ve tüketici altyapısının önemli bir parçası olacak.”

Galaxy Digital’in kazançlarına gelince, 31 Mart’ta sona eren son üç ayda, şirket 12.9 milyon dolar net kar elde ederken, şirketin bir önceki yılın aynı döneminde 134 milyon dolar net zarar bildirildi. Gelirlerin çoğunlukla kripto varlıklarının değer kazanması ve yatırım kazançlarının bir sonucu olduğu bildirildi. Novogratz açıklamanın sonunda:

“İş konusunda gerçekten daha iyi hissediyoruz.” dedi.

Haberlerin yakın zamanda bildirdiği gibi, Novogratz, sosyal medya devleri tarafından yaratılan kripto varlıklarından birinin başarılı olacağını belirtti. Dün çıkan haberlere göre ise dijital para yatırım şirketi Dadiani Birliği’nin Bitcoin arzının mümkün olan % 25’ine yakınını satın almak için zengin bir müşteri ile görüşüldüğü bildirildi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.