Microsoft Blockchain Kart Oyunu Geliştiriyor

0

Microsoft, büyük oyun geliştiricisi Eidos ve oyun kitabı (gamebook) şirketi Fabled Lands, 1980’lerin en çok satan oyun kitaplarını temel alan bir Blockchain kart oyunu geliştiriyor. 1 Aralık’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre yeni kart oyunu, 1980’lerin Jamie Thomson ve Mark Smith tarafından yazılan “The Way of the Tiger” adlı kitabına dayanacak. Oyunun adı “Ölüm Arenası” olacak ve oyuncuları orijinal gamebook serisinin özellikleri ile fantezi temalı kart savaşlarında savaşacaklar.

Kart Sahipliğinin Sağlanması

Thomson aynı zamanda Fabled Lands’in icra kurulu başkanlığı yapıyor. Ve bu projede blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi, çünkü geleneksel bir video oyunundan daha iyi bir başarı elde etmeye çalıştığına inanıyor. Thomson açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Diziyi bir bilgisayar oyunu biçiminde yeniden başlatacaktık ama bu yeni teknoloji (blok zinciri) daha mantıklıydı. The Gathering Magic oynamayı hayal edin ama bir karta sahip olup olmadığınızı bilmek gerçekten size ait. Veya bir öğenin veya becerinin sadece 100 baskısı olduğunu söylersek, gerçekten sadece 100 baskının olduğunu biliyorsunuz. ”

Şirket, oyun içi varlıkların sahipliğini sağlamak için işletmeler ve tedarik zinciri yönetimi ile ilişkilendirilmiş olan Vechain blok zincirinde geri ödenebilir olmayan jetonları (NFT) kullanmayı planlıyor. Thomson, Vechain’in kartları ve oyun içi eşyaları “tüm kripto işleriyle uğraşmadan” oluşturmaya izin vereceğini söyledi.

Oyun İçi Blockchain Belirteçleri Popülerlik Kazanıyor

Oyun içi varlıkların işaretlenmesi, büyüyen bir trend olarak öne çıkıyor. Haber kaynaklarının Kasım ayı sonlarında bildirildiği gibi, dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslanan Blockchain oyunu F1 Delta Time – F1 otomobil markalı NFT’lerin bir açık artırması düzenledi.

Başka bir yerde, Ethereum (ETH) temelli ticari kart oyunu Gods Unchained, oyun geliştiricisi Blizzard’ı içeren bir sansür skandalının ardından, günlük yaklaşık bir milyon NFT transferinin yarısına ulaşan CryptoKitties’i geride bıraktı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.