Milyarder Mark Cuban: Altın ve Bitcoin Aynı Şey

0

Dallas Mavericks profesyonel basketbol takımının sahibi olan Mark Cuban, bir yatırım olarak altından nefret ettiğini söyledi ve Bitcoin biriminin (BTC) temel olarak altın gibi olduğunu söyledi.

Cuban, 9 Ağustos’ta Kitco News ile yaptığı röportajda bu sözlerini dile getirdi. Bitcoin’in sonlu tedarikini yatırım değeri için bir bonus olarak gördüğünü belirtti:

“İkisi de koleksiyon. Değer arz ve talebe dayanır. Ve Bitcoin ile ilgili iyi haber şu ki, yaratılacak sınırlı bir tedarik var. ”

Ancak, Cuban altın ve Bitcoin birimlerini benzer şeyler olarak gördüğünü ve altın hakkında olumsuz görüşlere sahip olduğunu söyledi.

“Aşırı önyargı ve nefret kelimeleri yeterli değil. Bir ons acı sos ile çift kat aşırı önyargı besliyorum ve nefret ediyorum. ”

Bitcoin Dijital Altın

Daha önce haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere, “dijital altın” teriminin Bitcoin birimine atıfta bulunmasının kaynağı bilinmemektedir. Ancak bir teoriye göre, The New York Times’tan gazeteci Nathaniel Popper’ın “Dijital Altın” kitabını 2015 yılında yayınlamasının ardından günlük dile girdi.

Şimdi 2019’da, birçok uzman Bitcoin’in dijital altın olup olmadığını tartışıyor. Zcash Vakfı’nın iletişim başkanı Sonya Mann, sonlu miktarı, arz ve talep faktörleri açısından cevabını tartıştı. Mann bu konuda Cuban’dan çok daha iyimser görünüyor. O şöyle belirtti:

“Bitcoin, sınırlandırılmış 21 milyon arz ve dokunulmazlığını güvenli bir şekilde koruyan akıllı teşvik yapısı nedeniyle deflasyon niteliğindedir. Hem yazılım ürünü hem de fenomen olarak Bitcoin’i yöneten ortaya çıkan düzen, büyük ölçüde Satoshi Nakamoto’nun tasarım kararlarına atfedilebilen yadsınamaz bir şekilde yola bağımlı. BTC’nin değerinin artacağına dair bir garanti yok, ancak geçmiş eğilimler ve bunun altında yatan arz-talep dinamikleri bunun makul bir uzun vadeli tahmin olduğunu gösteriyor. ”

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.