Oliver Isaacs: Bitcoin 2019’da 25.000 Dolara Çıkabilir

0

The Independent tarafından 5 Haziran’da yayınlanan bir habere göre, Bitcoin (BTC) fiyat analisti Oliver Isaacs, 2019 yılı sonunda bu birimin değerinin 25.000 doları vuracağını düşünüyor. Isaacs, yakın gelecekte bir yükseliş için hala umutlu olma nedenlerini açıkladı:

“Son dirilişin ardında çok sayıda itici güç var. Jeopolitik, teknolojik ve düzenleyici itici güçler var. ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının net etkisi, Bitcoin’e yatırım riskinden korunma konusunda ani bir ilgiye neden oldu.”

Draper’in ayrıca şu anda kripto ödemeleri kabul eden Microsoft, Amazon, Starbucks ve Whole Foods gibi dev şirketlerle ana akım kabul eğilimlerinin durumu hakkında ne düşündüğü soruldu. Yatırımcı Tim Draper ana akım kabulün önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleşeceğini düşünüyor. Draper, BTC’nin değerinin 2023’e kadar 250.000 doları göreceğini iddia edecek kadar ileri gidiyor.

“Bence bir fincan kahve almak için Starbucks’a gittiğinde ve dolar ile ödeme yapmaya çalıştığında, sana gülecekler çünkü Bitcoin ya da başka bir kripto para birimi kullanmıyorsun. Yaşlı biri gelip para ile ödüyormuş gibi olacak. “

SFOX’taki analistler daha karamsardı, kripto pazarının görünümünü “belirsiz” olarak nitelendiriyordular. Bitcoin’in son zamanlardaki büyümesinin basit kaybolma korkusu olabileceğine dikkat çektiler. Ayrıca, BTC’nin geçen ayki yükselişinin bir nedeni olarak ABD’nin Çin ile sürmekte olan ticaret savaşına da dikkat çektiler.

Daha önce çeşitli haber kaynakları tarafından bildirildiği üzere, Notre Dame Üniversitesi ve Kuzeybatı Pasifik Ulusal Laboratuvarı, Reddit’teki kripto para birimi tartışmalarının hızı ve ölçeği ile ilgili bir çalışma yürütmüştü. Çalışma, Ocak 2015 – Ocak 2018 arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Monero (XMR) resmi alt kuruluşları için fiyat ve tartışmaları gözlemledi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.