Bitcoin Vadeli İşlemleri Platformu Bakkt’ını Taklit Ediliyor

0

Birileri, merakla beklenen bitcoin vadeli alım satım platformu Bakkt’ı, insanları bitcoin’lerinin dışına çıkarmak için açık bir girişimde bulunmakta.

Çarşamba gecesi, CoinDesk haber ekibi, platformun 12 Mart’ta başlatılacağını iddia eden bir e-posta (konu satırı: “Bakke News!”) Aldı. E-posta, Gmail adresinden gönderilen ve bozuk İngilizce yazılmış Bakke, ikinci bir finansman turunda 50 milyon dolar biriktirmek ve okurları bir web sitesine yönlendirmek için bakktplatform.io.

Burada, muhtemel yatırımcılar adlarını ve e-posta adreslerini girerek kaydolmaya davet edilir. Bu süreçten sonra ziyaretçilere paralarını göndermek için bir bitcoin adresi sunulur ve yatırımdan “karlarını” almak için kendi adreslerini sağlamaları istenir.

Perşembe sabahı itibariyle, cüzdanınıza para gönderilmemiştir.

(WHOIS araştırmasına göre, Panama’da bir etki alanı sahibi belirleme hizmeti olan WhoisGuard, sadece bir hafta önce kaydedilmiş) site sahtedir.

Bakkt’ın ana şirketi olan Intercontinental Exchange sözcüsü (ICE) sözcüsü CoinDesk’e şunları söyledi: “bu bir Bakke web sitesi değil ve bu şekilde iletişim kurmazdık.”

Ayrıca, e-postanın Bakke ile ilgili iddiaları en iyi ihtimalle şüphelidir.

Başlangıç ​​tarihi yok
Başlangıç ​​olarak, Bakkt’ın şu anda resmi bir lansman tarihi yok.

Platform, vadeli işlem ürününü listelemeye başlamak için hala yasal onay bekliyor ve Emtia Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu (CFTC) böyle bir onayın yakınında değil.

Gerçekten de, CFTC, Bakkt’ın kendi kendini depolama önerisini yorum için yayınlamadı bile. Bu teklif yayınlandıktan sonra, genel halkın cevap vermesi için 30 günü olacak. Yorum süresi sona erdikten sonra, CFTC komisyon üyelerinin teklifi onaylamak veya reddetmek için oy vermeden önce geri bildirimi incelemesi birkaç gün sürecek.

Bu bağlamda, 12 Mart’ta fırlatma tarihi agresif bir hedef olacaktır – ve açık olmak gerekirse, Bakke böyle bir taahhütte bulunmadı.

Uyarıcı emptor
Ancak daha da kötüsü, e-postanın bir “İkinci Finansman Turu” duyurusu.

Birincisi, Bakkt iki aydan kısa bir süre önce 2018’in kapanışında 182.5 milyon $ yükseltti. Ayrıca, düzenlenmiş bir kurumsal platformun bir kamuoyu tarafından bir web sitesi aracılığıyla fon toplayacağını, yatırım yapmak için sadece bir ad ve e-posta adresi gerektirdiğini (“şirket” ve “endüstri” kayıt formunda isteğe bağlı alanlardır) ve kabul edildiğini hayal etmeyi zorlaştırmaktadır. sadece bitcoin.

Sahte Bakkt web sitesi “Platformumuzda Blockchain testini tamamlama aşamasındayız, testlerimiz Fiat’ın aksine Blockchain teknolojisini kullanarak yüksek verimlilik ve üretilebilirlik sonuçları gösterdi” dedi. “Yakın bir gelecekte, gelişmekte olan endüstride kurumsal sınıfın ilk düzenlenmiş değiş tokuşunu ve daha pek çok şey [sic] yapmayı planlıyoruz.”

Bu adım yeterince ikna edici değilse, site, yatırımcılara platformun başlatılmasından sonraki üç gün içinde geri dönüş sözü verir (yani, 15 Mart’a kadar). Belki de FOMO’ya itirazda bulunan platform, bu tarihten önce hedefe ulaşmadıkça platformun 25 Şubat’ta fon sağlama çabalarını tamamlayacağını söylüyor.

Ciddiyetle, lütfen bu platforma para göndermeyin. Bunu yapan yatırımcıların bitcoinlerini tekrar görmeleri pek mümkün değil.

“What a Bakkt” ve bitcoin adresleri bakktplatform.io’dan kaydol

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.