Pompliano’nun Servetinin % 50’sinden fazlası Bitcoin

0

Sermaye yönetimi şirketi Morgan Creek’in kurucusu Antony Pompliano,  CNBC’nin Squawk Box programında net servetinin yarısından fazlasının Bitcoin biriminde (BTC) olduğunu söyledi. 6 Ağustos’ta Twitter’da yayınlanan bir videoda, kanalın bir diğer konuğu, Kanadalı işadamı ve TV kişiliği Kevin O’Leary, bu duruma “utanç verici” dedi:

“Çılgınca. Bu yatırımı çeşitlendirmeyle ilgili her şeyi ihlal eden bir delilik. […] Yüzde 50? Yazıklar olsun! Bu delirmiş!”

Bu sırada Pompliano, O’Leary’ye borsada mevcut net servetinin ne kadar olduğunu sordu. O’Leary, soruya cevap vermedi. Ve bunun yerine, tek bir hisse senedinde % 5’in üzerinde tutmadığını belirtti, bu seçimin portföyünün çeşitlendirilmesini sağladığını öne sürdü.

Borsada Çeşitlilik

Bu tartışma gerçekleşmeden önce, Pompliano ayrıca – ona göre – Bitcoin birimini bir portföyün parçası olarak tutmamanın sorumsuzca olduğunu açıkladı:

“Artık kurumların bu varlığa maruz kalmamasının aslında sorumsuz olduğu bir konuma giriyoruz. Bunun nedeni onların işi, özellikle küresel istikrarsızlık dönemlerinde, gerçekte piyasaların geri kalanıyla korelasyon sağlayamayan varlıklar bulmak. ”

Haber kaynaklarının geçen ay bildirdiği gibi, O’Leary daha önce kripto para birimlerinin finansal hizmetler endüstrisi için ciddi uyum sorunları yarattığını söyledi. Daha önceki yıllarda da kripto para birimlerine çok sıcak bakmıyordu.

5 Ağustos’ta attığı bir tweette,  kıdemli altın piyasacısı ve tanınmış Bitcoin muhalifi Peter Schiff, Bitcoin birimine altından daha fazla yayın süresi ayırdığı için CNBC’yi de topa tutmuştu.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.