Ripple Adil Kripto Yönetmeliği Talep Ediyor

0

Blockchain ödeme ağı Ripple, bu hafta kripto para birimlerinin düzenlemesi konusundaki duruşmaların ardından 28 Temmuz’da Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerine açık bir mektup yazdı.

Kongre’de hem Facebook’un Libra kripto para birimi hem de diğer kripto varlıklar ile ilgili geniş bir tartışma yapılmış ve bir karmaşa oluşmuştu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Washington’a gelecekteki kripto yaklaşımında yumuşak davranma çağrısında bulundu.

Garlinghouse Mektupta Son Zamanlardaki Endişelere Yer Verdi

“Blockchain ve dijital para endüstrisindeki çoğu kişi sorumlu aktörlerdir. ABD ve uluslararası hukuktan biz sorumluyuz. Daha iyiye hizmet etmekten sorumluyuz. “

Ripple, aynı adı taşıyan altcoinin (XRP) arkasındaki şirket olup ödeme ağı ve ilgili projeler için kullanılan yerel bir simgedir. Ağ, birçoğu özellikle uluslararası işlemlerin maliyetlerini azaltma konusunda istekli olan dünyadaki bankaların ilgisini gördü.

Bu arada şirket ve yöneticileri, çoğunlukla Ripple’in XRP ile olan ilişkisini çevreleyen sorular ve ademi merkeziyetçilik konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle kendilerini sık sık kripto dünyasında tartışmaların merkezinde buluyorlar.

Mektupta Garlinghouse, merkez bankalarının ve devletin para politikasının nadir övgüsünü ortaya çıkaran Bitcoin’in (BTC) özellikle karşı koymak için tasarlandığı bir şeyi açığa vuran bu tonu sürdürdüğü ortaya çıktı.

Ayrıca, daha geniş kabul gören bir para biriminin temel bir bileşeni olarak güvenden bahsetti. Bitcoin matematiğe dayalı olarak, işlem sürecinde yer alan herhangi bir tarafa güvenme ihtiyacını ortadan kaldırdığı için başarılı oldu. Garlinghouse devam etti:

“Merkez bankalarının, dünya genelinde ekonomilerin karmaşık dinamikleri ile uyumlu para birimleri ve para politikası oluşturmadaki hayati rolünü kabul etmiyoruz. Yüzyıllar boyunca, hükümetler bu iş için çok uygun olmuştur çünkü herhangi bir para biriminin kabulü için gereken yegane şey güvendir. ”

Sonuç olarak, Garlinghouse, ülkenin yenilikçi sektöre verdiği yanıtla ilgili uluslararası alanda öneme sahip olduğunu söyledi:

“Sizden bu teknolojileri kullanan ABD şirketlerini dezavantajlı olmayan düzenlemeleri desteklemenizi ve kripto para birimlerinin temel farklarını tanıyacak şekilde desteklemenizi istiyoruz.”

Haber kaynaklarının da bildirdiği gibi, bu hafta ABD milletvekilleri kripto para birimlerini ve blok zinciri politikasını tartışmak için tekrar toplanacaklar. “Dijital Para Birimleri ve Blockchain İçin Düzenleyici Çerçevelerin İncelenmesi” başlığı altındaki özel oturum 30 Temmuz Salı günü yapılacak.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.