Ripple Artar Mı, Düşer Mi?

0

Ripple fiyatının artma ve düşme tahmini için pek çok uzman analistlerin kendilerine göre beklentileri bulunsa da bu sorunun cevabını tahmin eden kişinin zengin olacağı ve bu bilgiyi kimse ile paylaşmayacağı unutulmamalıdır. Piyasaya yön verenlerin tüm yatırım enstrümanlarında olduğu gibi kesin olarak hareketlerini tahmin etmek imkansız olmasına karşın tutarlı bir yön tahmininde bulunulabilse de bu tahminlerin %100 geçerli olacağı düşünülmemelidir. Bu konuda en iyi örnek Ripple için verilebilecek olup 3 Dolar zirvesinde iken Ripple için;

  • En düşük 5 Dolar
  • En yüksek 10 Dolar

Tahminleri yapılmakta ve piyasada inanılmaz bir olumlu hava esmekteydi. Küresel riskin artması ile birlikte tüm kripto paralarda yaşanan düşüşten Ripple’da etkilenerek 1 Doların da altına düşünce piyasanın yönünü net olarak tahmin etmenin imkansızlığı bir kez daha gözler önüne serildi.

2019 Yılında Ripple’dan Neler Bekleniyor?

Geride bıraktığımız 2018 yılı ile birlikte 2019 yılına girdiğimizde yaşanan Ripple artışı yeniden kripto para yatırımcılarını heyecanlandırarak beklenen fiyatların habercisi olarak gösterildi. Bu yatırımcılara göre Ripple dip çalışmasını tamamladı ve yükseliş trendine çoktan geçti. Her ne kadar 2019 yılı için Ripple beklentileri 2018 yılına nazaran bazı yatırımcılarca temkinli davranılmasına sebep olsa da Ripple’dan beklenen üst sınır 20 Dolara çıkarak Ripple’a olan güveni bir kez daha gösterdi. Kısa vadede henüz Ripple için 20 Dolar fiyatlarının konuşulmasının erken olduğu düşüncesini belirtmekle birlikte;

  • ABD ile Çin arasında yaşanan uzlaşma çalışmaları,
  • Suriye savaşının sonlanacağı beklentisi,
  • Ülkelerin resesyona karşı önlem almaya başlaması

Ripple da dahil olmak üzere kripto paralar için yükseliş trendine geçilebileceği işareti vermiş olsa da  boğa piyasasına girildiğini düşünmek için henüz yeterince işaret bulunmadığını akıldan çıkarılmamalıdır.

Ripple Forumlarında Neler Konuşuluyor?

Ripple forum Türkiye yorumlarında da genel bir iyimserlik dikkatleri çekmektedir. Ripple teknolojisine güvenen ve tüm bankaların bu teknolojiyi er ya da geç kabulleneceğini düşünen yerli yatırımcıların sayısı oldukça fazladır.

  • En düşük 10 Dolar,
  • En yüksek 30 Dolar

Beklentilerin yer aldığı forumlarda kimi yatırımcıların 100 Dolar gibi uçuk tahminleri bulunsa da Ripple’da 2017 yılında yaşanan boğa piyasası göz önüne alındığında her şeyin mümkün olabileceği unutulmamalıdır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.