Ripple Ne Kadar, Ne Kadar Olur?

0

Ripple’ın ne kadar olacağı kripto para yatırımcıları kadar farklı enstrümanlara yatırım yapan pek çok yatırımcının merak ettiği soruların başında geliyor. Kısa süre içerisinde yüzde 40 Bin kat değerlenerek en çok değer kazanan kripto para unvanı almasının ardından birbiri ardına gerçekleştirdiği anlaşmalarla adından sıkça söz ettirmeyi başaran Ripple;

  • Sürtünmesiz para transferi gerçekleştirilebilmesi,
  • 10 saniye gibi kısa bir sürede para transferini gerçekleştirme sunması,
  • Dünya’nın en büyük 15 bankasının para transferlerinde Ripple ile anlaşma imzalaması

3 Dolar zirvesinde yatırım yapmayan pek çok yatırımcının son yaşanan düşüşten nasibi alarak 0,30 Dolar düzeylerinde işlem gören Ripple’a olan ilgisini misliyle artırıyor. Gerek zirvesinde yatırım yapan gerekse henüz yatırım yapmamış yerli kripto para meraklıları için Ripple değerini etki edebilecek gelişmeleri ve tahminleri yazımızda bir araya getirdik.

2018 Yılı Ripple Beklentileri Neydi, Ne Kadarı Gerçekleşti?

2017 yılında yaşadığı muazzam yükseliş ile kısa sürede yerli ve yabancı kripto para yatırımcılarının gündemine oturmayı başaran Ripple, gösterdiği performans sonrası risk iştahı yüksek yatırımcılarca Ripple ne kadar yükselir sorusunun sorulmasına ve cevap olarak verilen olumsuz yanıtlara gözlerin kapatılmasına neden oldu. Aralarında Türkiye’den Akbank’ın da bulunduğu Dünya’nın en büyük bankalarının Ripple ile birbiri ardına anlaşmalar imzalaması, Türkiye’de halen yasal bir coin borsası bulunmamasına karşın Ripple olan ilginin banka nezdinde gösterilmesi ile Ripple beklentilerinin yükselmesine neden oldu.

  • En az 5 Dolar,
  • En çok 10 Dolar

Civarlarında beklenen 2018 yılı Ripple fiyat tahminleri düşünüldüğünde Dünya’da meydana gelen gelişmelerden payını alan kripto paralar ayı piyasasın girdi ve Ripple zirvesinden uzaklaşarak 0,30 Dolar düzeylerine kadar geriledi.

2019 Yılı Ripple Beklentileri ve Öngörüleri Nelerdir?

2019 yılına girildiğinde ise diğer kripto paralarla birlikte bir miktar değer kazanan Ripple şu anda 0,32 Dolar ile 0,33 Dolar civarlarında işlem görüyor. Yaşanan yükselişin tepki yükselişi mi yoksa bir trendin başlangıcı mı olduğu sorusuna yanıt arayan pek çok yatırımcı Ripple 2019’da ne olur sorusuna yanıt ararken Ripple’ın Swift işleminin pabucunu dama atacağı haberleri ile uzmanlar Ripple için;

  • En düşük 0,01 Dolar
  • En yüksek 20 Dolar

Beklentilerinden bahsetmekte. İki beklenti arasında bu denli fark olması tahmin yürüten uzmanların bir kısmının analizden uzak görüş bildirdiği gerçeğini ön plana çıkarsa da her yatırımcı kendi analizleri ile karar vererek bilgi kirliliğinden kendisini koruyarak yatırım kararını vermelidir.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.