Ripple Satın Alma Nasıl Yapılır?

0

Ripple satın almak için yerli ve yabancı pek çok coin borsası alternatifi yatırımcıların kendilerini tercih etmelerini beklemektedir. Ripple satın almak için Bitcoin ve diğer alt coinlerde olduğu gibi sanal cüzdan uygulaması edinilmesi gerektiği sadece kripto para yatırımcılarınca değil, tüm yatırımcılarca bilinmektedir. Ücretsiz olarak yerli ve yabancı sanal cüzdan hizmeti sunan platformlar yer almaktadır. Coin borsası hesabına sahip olunması ve sanal cüzdan sahibi olunması sonrası ile Ripple satın almak oldukça kolay! Ripple’da meydana gelen düşüşe rağmen bu fiyatların fırsat olduğunu ve önümüzdeki yılların Ripple’ın boğa piyasasına gireceğini bekleyen yatırımcılar için nasıl Ripple satın alınacağını basit bir şekilde yazımızda özetledik.

Ripple Satın Almak İçin Öncelikle Bitcoin Satın Alın

Tüm alt coinlerde olduğu gibi Ripple al sat işlemleri Bitcoin üzerinden gerçekleştirilmektedir. Exchange adı verilen Bitcoin ile Ripple veya farklı alt coin değişim işlemlerinde yatırımcılar mevcut Bitcoinleri değerinde Ripple veya farklı bir alt coini alarak sanal cüzdanlarında saklayabilmektedirler. Yerli sanal cüzdan hesabı sunan platformlardaki hesabınıza para transferi yaparak kolayca Bitcoin satın alabilir ve mevcut Bitcoinlerinizi Ripple destekli borsalarda Ripple ile Exchange edebilirsiniz.

Bitcoinlerimle Nasıl Ripple Satın Alabilirim?

Bitcoin edinmenin ardından Ripple nasıl alabilirim sorusunu yanıtlamak daha kolay hale gelmektedir. Tüm alt coinlerde olduğu gibi edindiğiniz Bitcoinleri Ripple ile Exchange etmek için;

  • Ripple satın alacağınız coin borsasına Bitcoinlerinizi aktarın.
  • Bitcoinlerinizi aktarmanın ardından Exchange işlemini seçerek Bitcoinlerinizin karşılığı olan Ripple’ı edinin.

Oldukça kolay olan bu işlem ile Dolar veya herhangi bir yabancı para birimini satın almadan kolayca Ripple satın alabilirsiniz. İşlemler sırasında coin borsalarında bir miktar komisyon kesintisi yapıldığı ve bu komisyon oranlarının çok düşük de olsa alacağınız Ripple tutarında etkili olacağını aklınızdan çıkarmayın.

Akbank’tan Ripple Alınabilir Mi?

Akbank markasına güvenen ve ilk kez yatırım yapacağı için coin borsalarına karşı şüphe ile yaklaşan pek çok yatırımcı Ripple satın al Akbank işleminin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini merak etmektedir. Konuya açıklık getirmek gerekirse Akbank her ne kadar Ripple ile anlaşma sağlamış olsa da RippleNET ile olup Akbank’tan Ripple satışı yapılmamaktadır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.