Royal Mint, Yeni Bir Kripto Para Yayınlıyor

0

İngiltere’de devlete ait bir para üreticisi olan Royal Mint, ilk kez yeni kripto para gözetim hizmeti sağlayacak. Haber 15 Temmuz’da paylaşılan bir basın açıklamasına dayanıyor. 1100 yıllık finans kurumu olan Royal Mint, 17 Temmuz’da yayına girmesi beklenen yeni kripto para birimi Temtum’un (TEM) yayınlanmasında görev alacak.

Basın açıklamasında belirtilenlere göre, özel olarak Royal Mint, Temtum genesis özel anahtarlarının ve döviz rezervinin deposu olarak görev yapacak. Orijinal özel anahtarlar ise sonsuza dek Royal Mint kasasında saklanacak.

Temtum işlem verileri Temporal blockchain sistemine kaydedilecek. Ve şirket, TEM’in başlangıçta Hong Kong’un önde gelen bir kripto borsası olan OKEx ve büyük küresel borsanın stratejik bir ortağı olan CoinAll’dan alımlar başlatacak. Sistemin 12 saniyelik bir blok doğrulama hızı olacağı bildiriliyor. Projenin resmi web sitesinde Temtum biriminin tanımı şu şekilde yapılıyor:

 “Merkezileştirilmiş kurumlardan uzakta yeni bir finansal özgürlük dünyası yaratmak için Temporal Blockchain ağını destekleyen, sıfır ücretli, eşler arası bir kripto para birimi”

Ocak 2018’de, Royal Mint, altın destekli coin Royal Mint Gold’un lansmanını ilan ederek haberi açıkladı. Ancak, şirket hükümetin veto etmesinden dolayı planlarını iptal ettiği bildirildi. Bu proje iptal edilince yeni kripto Temtum bu yıl hazırlandı.

Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nin iki büyük mali düzenleyicisi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Mali Endüstri Düzenleme Kurumu (FINRA), kripto gözetim hizmetleri konusunda ortak bir açıklama yaptılar. Spesifik olarak, düzenleyiciler kripto sorumlularının, sahip olduklarını iddia ettikleri varlıkları gerçekten kontrol ettiğini gösteremeyeceğini, sadece özel bir anahtar bulundurmanın kriptoya sahip olduğunu göstermek için yeterli olmadığını öne sürmüşlerdi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.