SBI Ripple Asia Yeni Ödeme Seçenekleri Geliştiriyor

0

30 Mayıs’ta çıkan habere göre, SBI Ripple Asia, SBI Holdings ve Ripple’in ortaklaşa geliştirdiği tüketici odaklı ve XRP destekli ödemeler uygulaması MoneyTap’a bağlı bir mağaza ödeme hizmeti başlatıyor. SBI Ripple Asia, Japon finansal hizmetler devi SBI Holdings’in bir iştiraki olarak geçiyor.

MoneyTap, Ripple xCurrent ’in blockchain çözümünü uygulayarak yakın zamanda bankadan bankaya havale hizmetlerini mümkün kılıyor. MoneyTap daha önce de belirtildiği gibi, geçen yılın sonbaharında piyasaya sürüldü. Yeni mağaza ödeme hizmetinin, yıl sonuna kadar MoneyTap kullanarak tam ölçekli mağaza içi ödeme hizmetlerinin piyasaya sürülmesinin önünü açacağı belirtiliyor.

Japonya’dan gelen haberlere göre, akıllı telefonlar aracılığıyla QR kod teknolojisini kullanan ilk deneme gösterisi SBI tarafından Roppongi 1-chome Izumi Garden Tower’daki bir restoranda SBI tarafından gerçekleştirilecek. SBI’nin, servisi geliştirilmeden önce geliştirilmesi için kullanıcı deneyimlerini analiz edeceği bildirildi.

Bildirildiği üzere MoneyTap’ın lansmanı, SBI Holdings’in, Mart 2017’de yürürlüğe giren yasa uyarınca “Elektronik Hesaplaşma Ajansı Hizmet Sağlayıcısı” olarak elektronik ödemeleri ele almak üzere Eylül 2018’de Japon düzenleyicilerin lisansını başarıyla temin etmesinin ardından tamamlandı.

MoneyTap nihayetinde hizmette 61 Japon bankasının katıldığı bir konsorsiyum görmeyi arzu ediyor ve bu Mart ayında 13 Japon bankasından yatırım aldı. MoneyTap Japonya’nın tüm bankacılık varlıklarının % 80’inden fazlasının temsilcisi. Nisan ayında, SBI Holdings’in CEO’su ve genel müdürü Yoshitaka Kitao, Ripple Labs Inc.’in bir yöneticisi olarak atandı.

SBI Holdings’in Temmuz 2018’de SBI Sanal Para Birimi platformunu piyasaya sürmesi, Japonya’yı banka kripto para birimi döviz borsasına ev sahipliği yapan ilk ülke yaptı. Borsanın 31 Mart 2019 tarihinde sona eren hesap dönemine ait mali raporu, lansmanının ilk yılında kârlılığa ulaştığını ortaya koydu. SBI ayrıca, bu süreçte kripto altyapısı ve hizmetleri geliştiren işletmelere çok çeşitli yatırımlar yaptı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.