SeriesOne, güvenlik protokol platformu Polymath ile ortaklık kurdu

0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli crowdfunding platformu SeriesOne, 19 Mart’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, güvenlik belirteci protokol platformu Polymath ile ortaklık kurdu. Yeni ortaklık, SeriesOne platformu üzerinden ekosistem sunan bir dijital güvenlik yaratmayı amaçlıyor.

Basın açıklamasına göre, SeriesOne ve Polymath arasındaki ortaklık, belirteç ihraççılarının, ilk teklif aşamasından ikincil bir borsada işlemeye kadar yasal düzenlemelere uygun güvenlik belirteçleri oluşturmasını ve yönetmesini sağlayacak.

SeriesOne CEO’su Michael Mildenberger, Polymath’ın güvenlik belirteci protokolü ST-20’nin platformda sermaye artırma sürecini iyileştirmeye hazır olduğuna güvendiğini belirtti.

Polymath’ın ST-20 protokolü, güvenlik belirteçlerini yayınlamak ve yönetmek için özel olarak tasarlanmış bir belirteç standardıdır. ST-20, Ethereum (ETH) blok zinciri bazlı ERC-20 protokolünün bir uzantısını temsil eder. Bununla birlikte, ERC-20’den farklı olarak, ST-20 “düzenleyici gereklilikleri belirteçlerin içine yerleştiriyor, ticareti sadece doğrulanmış katılımcılarla sınırlandırıyor.”

Polymath, ST-20 standardının menkul kıymetlerle uğraşırken mevzuata uygunluk sorununa bir çözüm olduğunu açıklar, çünkü protokol Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara para aklamayı önleme (AML) gibi politikalar için kısıtlamalar sağlar. Polymath’a göre, ST-20 belirteçleri ERC-20 ile geriye dönük olarak uyumludur ve mevcut birçok blok zinciri altyapısı ile birlikte çalışabilirliği sağlar.

Ortaklık, tıpkı SeriesOne’un resmi olarak bir Menkul Kıymetler Borsası oluşturmak için Bithumb’un Güney Kore’deki kripto borsası ile ortak olduğunu açıkladığını duyurdu. Ortaklık ilk önce geçen yılın kasım ayında rapor edildi.

Geçtiğimiz günlerde blockchain güvenlik firması ve cüzdan servisi BitGo, Blockchain Capital’in Nisan 2017’de 10 milyon dolarlık ilk madeni para olarak piyasaya sürdüğü Blockchain Capital’in ERC-20 güvenlik belirteci BCAP’e destek verdiğini duyurdu.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.