SFOX: Ethereum Artık Bir Altcoin Değil

0

Kurumsal kripto döviz borsası San Francisco Open Exchange (SFOX), Ethereum (ETH) biriminin artık bir altcoin olarak nitelendirilemeyeceğini öne sürdü. Açıklamaya, 24 Temmuz’da yayınlanan son piyasa raporunda yer verdi.

Ethereum, Bitcoin ile Diğer Altcoinlerden Daha İlişkili

SFOX, Ethereum’u bir altcoin olarak sınıflandırmanın artık doğru olamayacağını belirtti. Borsanın Ethereum biriminin altcoin kategorisine uymayabileceğini öne sürmesinin nedeni, Bitcoinin Ethereum ile mevcut korelasyonunun belirgin şekilde daha yüksek olması. Raporda ayrıca şunlara da değiniliyor:

“Bu, Ethereum’un, Bitcoin gibi, kendi şartlarıyla halka açık bir varlık olarak tanınan bir blok zinciri olarak kendi kendine ortaya çıktığı fikrini destekleyebilir. Bu eğilim devam ederse, Ethereum’u Bitcoin olmayan diğer kripto varlıklarla aynı seviyede “altcoin” olarak sınıflandırmak uygun olmayabilir. ”

Rapor ayrıca, farklı varlıklar arasındaki korelasyonu gösteren verileri de içeriyor. Bu bölümde, Ethereum’un Bitcoin ile olan ilişkisinin 22 Temmuz’dan önceki 30 gün içinde 0.788 olduğu saptanıyor. Öte yandan, diğer altcoinlerin Bitcoin ile bildirilen korelasyonları şu şekilde:

  • Bitcoin Cash (BCH) 0.638
  • Litecoin (LTC) 0.577
  • Bitcoin Satoshi Vision (BSV) 0.619
  • Ethereum Classic (ETC) 0.602.

Libra Tartışması Bitcoin Oynaklığını Artırdı

Rapor ayrıca, Facebook Libra kripto para birimi konusundaki son tartışmaların, kripto para biriminin doğrudan inceleme altında olmamasına rağmen kripto piyasasında fiyat düşürdüğünü gösteriyor. Böylece Bitcoin’in volatilitesini ve hakimiyetini artırdığını gösteriyor.

Borsanın raporunda, Bitcoin’in kripto para birimi piyasasında hakimiyetinin Mart ayındaki kabaca % 50 olan değerinden % 64 ila % 75’e çıktığı belirtildi. Bu oranlar CoinMarketCap verilerine göre hesaplandı. Yatırım müdürü ARK Yassine Elmandjra’nın kripto varlık analisti bugün Twitter üzerinden Bitcoin’in hashrat yönündeki baskınlığının % 97 olduğunu belirtti.

Haber kaynaklarının bugün erken saatlerde bildirdiği gibi, Çin merkez bankası web sitesinde Bitcoin’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve neden değerli olduğunu gösteren bir Infographic yayınladı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.