Sheila Warren: Blockchain Güven Krizini Çözebilir

0

Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Blockchain Teknolojisi Başkanı Sheila Warren, blockchain (blok zinciri) teknolojisinin küresel çapta kötüleşen güven krizine bir çözüm olabileceğini iddia ediyor. Açıklaması sırasında Warren, kamuoyuna ABD’deki hükümetlere, bankalara, medyaya ve kurumlara duyulan güvenin “hızla aşındığını” iddia etti. Daha sonra, doğru bir şekilde kullanıldığında, blok zincirinin bu soruna bir çözüm olabileceğini düşündüğünü belirtti:

“Bu teknoloji, üçüncü tarafların veya diğer grupların içeri girip neler olup bittiğini denetlemelerini sağlayacak bilgilere erişim sağlayabilir. Ve aslında bunun kurumlara tekrar güven sağlayabileceğini düşünüyorum. ”

Warren daha sonra, bu tür denetlenebilir sistemlerin uygulanmasının zahmetli olacağına inandığını, ancak kamu süreçlerinin adilliğini ve çeşitli medya verilerinin gerçekliğini kanıtlayabilmenin büyük faydalar sağlayacağını açıklamaya devam etti. Ayrıca – çözülmediği takdirde – bahsedilen güven krizinin çok büyük sonuçları olacağını söyledi:

“Bence [kamu güveninin aşınması] karşılaştığımız en büyük krizlerden biri. Çünkü anarşiye doğru hızla ilerlersiniz ve bu çok derin bir sorundur. ”

Warren ayrıca bir miktar Bitcoin’e “neredeyse bir şaka gibi” sahip olduğunu da itiraf etti, daha sonraları blockchain hakkında bir şeyler öğrendiğini söyledi. Devamında şu sözlere yer verdi:

“Blockchain’in ne olduğunu anlamam için ilk Bitcoin’i satın almamın üzerinden üç yıl daha geçti.”

Warren ayrıca, son zamanlarda Dünya Ekonomik Forumu tarafında oluşturulan altı konseyin dünya liderlerinin teknoloji konusundaki zorluklarını, kaygılarını ve başarı hikayelerini paylaşmaları için güvenilir bir yer olması gerektiğini söyledi. Bu konseyler dördüncü sanayi devrimi olarak anılan blockchaine ithaf edilmiştir.

Warren ayrıca, son zamanlarda Dünya Ekonomik Forumu tarafından oluşturulan ve blok zinciri teknolojisine adanmış olan dördüncü sanayi devrimine adanmış altı konseyin, dünya liderlerinin zorluklarını, kaygılarını ve başarılarını denemeleri ve paylaşmaları için güvenilir bir yer olmaları gerektiğini belirtti. teknolojiyi içeren hikayeler.

Bu ayın başında, Dünya Ekonomik Forumu’nun sektördeki blockchain uygulamalarını standartlaştırmak için 100’den fazla küresel tedarik zinciri ve lojistik lideriyle birlikte çalıştığını duyurdu.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.