Shell Yine Bir Blockchain Yatırımı Yaptı

0

Shell, blockchain tabanlı enerji başlangıçlarına yatırım yapıyor. Forbes, 10 Temmuz’da yaptığı açıklamada, dünyanın beşinci en büyük petrol ve gaz şirketi olan Shell, blockchain tabanlı bir enerji başlangıcına yatırım yaptı.

Avrupa petrol ve gaz devi Shell, New York merkezli LO3’e açıklanmayan bir miktarda yatırım yaptı. Exergy platformu blockchain teknolojisini kullanarak enerji izliyor. LO3’e yapılan son yatırım, Shell’in blockchain ile ilgili firmalara yaptığı dördüncü kamu yatırımı oluyor. Forbes, Vakt, Komgo ve Applied Blockchain gibi platformları diğer portföy blockchain şirketleri olarak listelediğini belirtti.

Habere göre, Shell’in yatırımını LO3’ün yerel coinlerine dönüştürme seçeneği var. Bu coinler platformu teşvik etmek için kullanılacak ve dağıtılmış enerji şebekesine ulaşmak için gerekli olacak. Bunlara ise XRG adı verildi. Şirket başlangıçta XRG’yi kullanarak bir kripto para teklifi aracılığıyla para toplamayı planladı ancak bu planı şimdilik beklemeye aldı.

LO3’ün Exergy şu anda Ethereum blok zincirine dayanıyor, ancak aynı zamanda Forbes’e göre EOS blok zincirine entegre olacak şekilde tasarlanıyor. 2018 yılının sonlarından bu yana Shell, enerji ürünleri ticareti için blok zincir tabanlı bir platform olan Vakt’ın bir üyesi. Aynı platforma BP ve Equinor gibi büyük petrol şirketleri de üye.

Son zamanlarda, Avustralya merkezli Power Ledger, Avusturya’nın en büyük ikinci şehri olan Graz’da eşler arası enerji dağıtım ağının başlatıldığını duyurdu. LO3’e benzer şekilde, şirket enerji yönetimini optimize etmek ve kademeli olarak sıfır karbon enerjisine geçmek istiyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.