Sherman: Libra Teröristlere Arkadaşlık İsteği Göndermek Gibi

0

Amerika Birleşik Devletleri kongresi Demokrat üyesi bir politikacı “Mark Zuckerberg, oligarşlere, uyuşturucu satıcılarına, insan kaçakçılarına ve teröristlere arkadaşlık isteği gönderiyor.” dedi.

17 Temmuz’da attığı tweette Brad Sherman, Libra birimini “Zuck Buck” olarak nitelendirdi ve Facebook CEO’sunu Amerika’nın kara para aklama karşıtı yasalarını kasıtlı olarak delmeye çalışmakla suçladı. Politikacının sözleri yoğun tartışmalara yol açtı.

Sherman’ın açıklamalarına, Zuckerberg’in uyuşturucu kralı Joaquin “El Chapo” Guzman’a arkadaşlık isteği gönderdiğini gösteren sahte bir Facebook ekran görüntüsü eşlik etti. Altta, milyarderin diğer arkadaşları olarak Filistinli grup Hamas (ABD ve AB’nin terör örgütü olarak nitelendirdiği), Kuzey Koreli lider Kim Jong Un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve kayıtlı seks suçlusu Jeffrey Epstein olarak listeleniyordu.

Libra Hararetli Bir Duruşma Atlattı

Sherman, Facebook’un Calibra kripto cüzdanının CEO’su olan David Marcus’u 17 Temmuz’da Kongre’de yapılan Libra ile ilgili bir duruşmada görev aldı.

Kongre üyesi Finansal Hizmetler Komitesi’ne, Libra’nın “bu komitenin bu on yıl içinde baş edebileceği en büyük şey” olduğu konusunda uyardı ve Marcus’un Facebook ile Libra arasında bir ayrım olduğu iddiasını reddetti.

Sherman, Zuckerberg’in milletvekillerinin önüne çıkmasını istedi ve hatta Libra’nın Amerika’yı Osama bin Ladin’in düzenlediği 11 Eylül saldırısından daha fazla tehlikeye sokma potansiyeli olduğunu iddia etti. Açıklamasına şu sert sözlerle devam etti:

“Eğer bir sonraki korkunç terör saldırısını finanse etmek için kripto para birimi kullanılacaksa, saatte 200.000 dolar alan üst üste 100 avukat, Zuckerberg’i Amerikan halkının gazabından koruyamayacak.”

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.