SoftBank Kripto Cüzdanı İçeren Banka Kartını Tanıttı

0

Japon holding şirketi SoftBank, yerleşik bir kripto para birimi cüzdanı içeren yeni bir banka kartı tanıttı.

1 Aralık tarihli bir basın açıklamasına göre, SoftBank, Amerika Birleşik Devletleri merkezli cüzdan kart geliştiricisi Dynamics ile işbirliği içinde yerleşik bir blok zinciri cüzdanı içeren bir bankamatik kartı geliştirdi. Yeni ürün SBC Cüzdan Kartları olarak adlandırıldı ve geleneksel bir bankamatik kartı veya blok zinciri cüzdan olarak kullanılabilecek.

Kripto Depolama ve Daha Fazla Genişletme

Tüketiciler entegre blok zinciri cüzdanını hem soğuk hem de sıcak kripto para birimi saklamak için kullanabilir ve bakiye ile ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak kontrol edebilir. Şu anda, kart yalnızca Japonya’da mevcut, ancak SoftBank ürünü gelecekte Güneydoğu Asya, Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri ve Dubai’de kullanıma sunmayı planlıyor.

Son aylarda SoftBank, bir dizi yatırım dahil, blok zinciri ile ilgili projelere aktif olarak katıldı. Kasım ayında, SoftBank ve diğer endüstri oyuncuları, Lagos merkezli fintech Opay’in 120 milyon dolar toplayan bir dizi B finansman turuna katıldılar.

SoftBank destekli Çinli fintech firması OneConnect, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile halka arz için ilk başvuruda bulundu. Şirket, onaylanması halinde Nasdaq Global Market veya New York Borsasında bir liste izleyerek 100 milyon dolar biriktirmeyi hedefliyor.

Ekim ayında, SoftBank blok zinciri platformu TBCASoft ve IBM, çapraz taşıyıcı telekomünikasyon blok zinciri ödeme çözümü benimsemek için bir işbirliği yaptığını açıkladı. Ortaklık, taşıyıcıların TBCASoft ve SoftBank tarafından kurulan Carrier Blockchain Çalışma Grubu Konsorsiyumu aracılığıyla blockchain kullanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.