Son Durum: Bitcoin, Ethereum ve XRP

0

17 Haziran Pazartesi günü ilk 20 kripto para biriminin çoğu günlük olarak ılımlı zararlar bildirdi, çünkü Bitcoin (BTC) değeri yine 9,300 $ işaretini geçti. Dün çıkan haberlere göre, Chicago Ticaret Borsası (CME) Grubu, Bitcoin vadeli işlemlerine olan net ilginin arttığını gösteren veriler yayınladı.

Ethereum (ETH) şu anda 28,5 milyar doların altında olan piyasa hacmi ile en büyük altcoin olarak yerini koruyor. Coin360 verilerine göre, Ethereum son 24 saat içinde yüzde birlik bir oranda arttı. Gün içinde ETH 268 dolar civarında işlem gördü. Haftalık grafikte ETH birimi de % 2,2 değer kazandı.

Ripple XRP Değeri Düşüş Yaşadı

Bitcoin değeri ile ilgili değişikliklerin yanında ikinci en büyük altcoin, Ripple XRP, aynı tarihte 18 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip oldu. XRP, son 24 saat içinde yüzde dörtte üç oranında bir düşüş gösterdi ve şu anda yaklaşık 0,428 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık skalada XRP yaklaşık % 6 arttı.

En iyi 20 kripto para birimi arasında, kazanım gören yalnızca % 3.8 artış yaşayan Binance coin (BNB) ve yaklaşık % 2.5’luk bir artışa sahip olan Monero (XMR) oldu.

Gün içinde, bütün kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 288,8 milyar dolar olarak hesaplandı. Bu değer ise bir hafta önce bildirilen değerden neredeyse % 8,8 daha yüksektir.

Haber kaynaklarının bugün bildirdiği üzere, ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, Facebook’un yakın zamanda açıkladığı Libra kripto para birimi projesine yönelik potansiyel faydaları ve riskleri gördüğünü söyledi.

Geleneksel para pazarlarında, Amerika Birleşik Devletleri borsaları şu ana kadar hafif artışlar görüyor, S&P % 0.61, Nasdaq ise % 0.5 arttı. Öte yandan, CBOE Volatility Index (VIX), basın tarihinde günde % 4.33 kazandı.

Başlıca petrol vadeli işlem ve endeksleri bugün dikkat çeken artışlar kaydetti, WTI Crude % 1.37, Brent Crude % 1.37 ve Mars US % 0.4 artış kaydetti. OilPrice’a göre, OPEC Basket % 0,82 oranında arttı ve Kanada Ham Endeksi 24 saat içinde değer değişikliğini gün içinde görmedi.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.