Son Gelişmeler: Bitcoin Düştü, Ethereum ve Ripple Zarar Ediyor

0

14 Temmuz- 2019 Pazar günü ilk 20 kripto para biriminin çoğu, gün içinde takip edilen grafikte çift haneli zarar bildirdi. Bu tabloda Bitcoin (BTC) ise 10,400 dolar işaretinin altına düştü. Coin360 verilerine göre, Bitcoin şu anda % 9’un üzerinde bir düşüşle, gün içinde 10.392 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık grafiğe bakıldığında bu kripto para % 7,23 azaldı.

Ethereum (ETH) şu anda 24,8 milyar dolar olan pazar hacmi ile en büyük altcoin pozisyonunu elinde tutuyor. İkinci en büyük altcoin olan Ripple XRP bu günkü tabloda 12.8 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip.

Coin360 verileri, Ethereum biriminin son 24 saat içinde değerinden yaklaşık % 13,8 oranında kayıp gördüğünü gösteriyor. Piyasada ETH 233 dolar civarında işlem görüyor. Haftada bu kripto para da değerinin % 21’ini kaybetti.

Haber kaynaklarının dün bildirdiği gibi, 0x ademi merkeziyetçi değişim protokolünün Ethereum akıllı sözleşmesi, kodunda bir güvenlik açığı ortaya çıkarıldıktan sonra askıya alındı. Yaşanan düşüşte bu olayın da etkisi olduğu düşünülüyor.

Ripple XRP ve Bitcoin SV Kaybediyor

XRP, son 24 saat içinde yaklaşık % 9 düşüş gösterdi ve şu anda yaklaşık 0,304 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftada XRP yaklaşık % 21 düştü.

Diğer ana kripto paralar da çift haneli zararlar rapor ediyor. Bitcoin SV (BSV) % 15.69 düşerken, NEO birimi % 16 düştü.  Gün içindeki rakamlara göre, tüm kripto paraların toplam piyasa değeri 305 milyar dolar seviyesinde.

Haber kaynaklarının dün bildirdiği üzere, “Temsilciler Meclisinin Finansal Hizmetler Komitesi’nden olduğu iddia edilen“ ve Libra projesine engel olacak bir yasa tasarısı sızdırıldı. Henüz doğrulanmasa da gelişme gündemde geniş yer buldu.

“LİBRA KARŞITI YASA” HABERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.