Son Gelişmeler: Bitcoin ve Altcoin Birimleri Dalgalanıyor

0

29 Temmuz Pazartesi günü kripto piyasaları karışık sinyaller veriyor. Bitcoin ve altcoin birimlerinde hafif dalgalanmalar görülüyor. Bitcoin (BTC) ise 9,600 dolar civarında bir değere sahip. 28 Temmuz’daki keskin bir düşüşün ve ertesi gün 9.250 doları bulan bir düzelmenin ardından, en iyi kripto para, % 0.5’lik bir artışla 9.590 dolar değerine ulaştı ve burada sabitlendi.

Hafta boyunca, Bitcoin % 7 civarında zarar etti ve aylık zararları % 20 seviyesini zorluyor. Bitcoin 2019 yılında 13.739 dolar olan en yüksek seviyesinden şu anki seviyesine keskin bir düşüş yaşadı. Bazı kaynaklarda dün, uzmanların orta vadede kripto varlığına ilişkin görünümlerini içeren bir analiz parçası yayınladı. İncelenen faktörler arasında kripto paraların teknikleri, mevcut madencilik trendleri ve 2020’de BTC’nin madencilik kazanımlarının yarı yarıya düşürülmesi bulunuyor.

Ethereum, XRP ve Diğer Altcoinler

Bitcoin birimini takip eden ve en iyi altcoin olan Ethereum (ETH) % 1.3 seviyesinde hafif bir kazanç bildirdi ve basın zamanına göre 212 dolar değerinde işlem görüyor. Bitcoin, Ethereum yansıması hafta sonu işlem saatlerinde 201 dolara kadar düştü. Ethereum 7 günlük grafikte % 2.6 gibi hafif bir düşüş görse de, altcoin aylık bazda % 35 düştü.

XRP, günde ihmal edilebilir fiyat değişikliği görüyor. 7 günlük grafikte %3 ve 1 aylık grafikte % 27’nin üzerinde bir kayıp gösteriyor.

Kalan ilk on kripto para ortalama % 2’lik azalma ve artma değişiklikleri gördü. EOS, Bitcoin SV (BSV), Stellar (XLM) ve Binance Coin (BNB) benzer değerde düşüşler kaydetti.  BSV % 1,7’lik en büyük kaybı bildirmektedir.

Dash (DASH) günde içinde % 3.6 düşüş gösterdi. Ardından % 1.9 ile Chainlink (LINK) geldi. Tezos (XTZ) geçtiğimiz 24 saat içinde en yüksek seviyeye ulaştı ve % 1.8’lik bir kazanç elde etti. Onu Unus Sed Leo (LEO)% 1.5 ile takip etti.

Coin360 verilerine göre, tüm kripto para birimleri için toplam piyasa değeri, basında 260.4 milyar dolar civarındadır.

Bugün daha önce bildirildiği üzere, blok zinciri ödemeleri ağı Ripple, ABD’nin düzenleyicilerine bu hafta kripto para birimi düzenlemesi konusundaki yeni oturumlar öncesinde bir açık mektup yazdı. ABD’nin kripto para birimleri için bir şekilde dezavantajı olmayan  bir yaklaşım geliştirmesi gerektiğini savundu. Kripto paraların temek farklılıklarını kabul etmek gerektiğini vurguladı.

Bu arada İran hükümeti kripto para madenciliğini endüstriyel ekonomik faaliyet olarak kabul etti. Yasal olarak kabul edilmesiyle bazı cepheler bu davranışı kripto para birimlerinin yasallaştırılmasına doğru ilk adım olarak yorumladı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.