Son Gelişmeler: Bitcoin ve Altcoin Birimleri Hareketleri

0

Bitcoin (BTC) fiyatında 22 Temmuz’da, ender görülen bir istikrarlılık görüldü. Kripto para piyasaları haftaya genel olarak istikrarlı bir notla başladı. Bitcoin ve altcoin birimlerinde son  gelişmeleri derledik.

Bitcoin fiyatı haftalık grafikte düştü fakat gün içinde sabitliğini korudu. Coin360’tan elde edilen veriler son 24 saat içinde Bitcoin’in dolar karşılığı için neredeyse hiç değişiklik göstermedi. BTC’nin son haftalarda izlediği dalgalı seyirden sonra bu istikrar şaşırttı.

Bitcoin gün içinde 400 dolarlık gelgitler yaşadı. Son olarak % 0.14 düşüşle 10.600 dolardan işlem görür hale geldi.

Buna karşılık, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in dolar karşılığı 11.060 dolara kadar çıkmıştı. Daha sonra 9.125 dolara kadar düşüş gördü. Analistler arasında çoğunlukla kabul edilen görüşe göre, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nin hem kripto para birimleri hem de Facebook Libra için toplanması etkili oldu. Kongre Libra kripto para biriminin etkisini tartışmak için birkaç kez toplandığından yasal belirsizlik oluştu ve bu tablo ortaya çıktı.

Haber kaynaklarının da bildirdiği gibi, daha önce Hazine Sekreteri Stephen Mnuchin ve cumhurbaşkanı Donald Trump tarafından verilen karışık fikirler açıklandı. Tamamen destekleyici olanlardan tamamen hor gören fikirlere kadar geniş bir çerçevede görüşler vardı.

Bu hafta neler olabileceğini tahmin eden yorumcular, daha sakin koşulların hüküm süreceği konusunda fikir birliğine varmadılar.

Sosyal medyada düzenli Bitcoin fiyat güncellemeleri yapan yatırımcı ve tüccar olan Josh Rager, Bitcoin’in haftalık olarak tarafsız olarak yaklaştığını açıkladı. Ancak birimlerin volatilitesinin yakında geri döneceğini belirtti.

Bitcoin 7000’e Düşebilir

Altın tüccarı Florian Grummes Pazartesi günü yayınlanan analizde benzer bir sonuç verdi. Bitcoin fiyatı için muhtemel geleceğin ya yanal düzeltme süresinin uzatılması ya da 7.000 dolara kadar bir keskin düşüş olduğunu ileri sürdü. Şu sözlere yer verdi:

“Haftalık grafik, soruların aşırı alımı değil ve gerçekten de soğuması gerekiyor. Yine de, 6,000 doların üstünde ve özellikle 9,000 doların üstünde toplar kontrolde kalmaya devam ediyor .”

Altcoin Birimlerinde Hareketler

Bu arada altcoin piyasaları, hafta sonuna kadar bir miktar daha hareket bildirdi. Ardından Bitcoin birminin istikrarını taklit eden altcoin birimleri önceki davranış biçimlerine döndüler.

Piyasa hacmine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), % 0.65’lik bir hareketle 225 $’ a yükseldi.

Bazı altcoin’ler, mütevazi kazançlar elde etti. Binance Coin (BNB) % 1,4 ve EOS % 1,7 artış gösterdi. Litecoin (LTC) fiyatı % 0.45 yükseldi.

En iyi yirmi kripto para birimindeki en zayıf birimlerden biri, Pazartesi günü% 4.15 oranında değişim gösteren Bitcoin SV (BSV) oldu.

Son durumda toplam kripto para birimi piyasa bonosu şu anda 290.3 milyar dolar civarında ve bunun %62’sini Bitcoin oluşturuyor.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.