Sonny Singh: Büyük Firmalar Bitcoin’in Fiyatını Artıracak

0

BitPay’in kripto para ödemeleri işlemcisi üst düzey yöneticisi Bitcoin biriminin (BTC) şu anki fiyatından daha yüksek olacağını söyledi. Yönetici Sonny Singh 29 Mayıs’ta Bloomberg’e konuştu. Bloomberg TV’ye verdiği röportajda konuşan şirketin baş ticari sorumlusu Sonny Singh, iş dünyası hakkında ilgi çeken açıklamalar yaptı. Mevcut piyasa çapındaki yükseliş grafiğini körükleyen şeyin kripto para biriminin desteklenmesi ve ticari çıkarlar olduğunu söyledi. Ve şu sözleri ekledi:

 “Bu para birimlerinin dünyadaki gerçek kullanım durumlarına sahip olduğunu görmeye başlıyorsunuz ve bu kullanım durumları insanları gerçekten heyecanlandırıyor çünkü tünelin sonunda ışığı görebiliyorlar.”

Singh açıklamasında, Facebook ve Fidelity Investments gibi şirketlerin ortaya attığı kripto tabanlı projelere ve JPMorgan’ın JPM Coin ve telekom sağlayıcısı AT&T gibi mevcut hamlelere de atıfta bulundu.

Daha fazla proje hayata geçirilirken, Bitcoin’nin yalnızca artan genel baskınlığından ve göz önünde oluşundan kâr elde etmeye dayanabileceğini belirtti. Singh, düzenleyiciler için, özel kripto para birimini destekleyen, ancak merkeziyetçi olmayanları yasaklayan bir çifte standardın da imkansız olduğunu söyledi. Açıklamalarında şu sözlerle devam etti:

“Regülatör, JPMorgan’ı sevdiğimizi ancak Bitcoin ve Ethereum’u sevmediğimizi nasıl gösterecek? Zor olacak. Bir sınıflandırma yapmak zorunda kalacaklar: kripto para birimleri ve tüm kripto para birimlerinin etrafındaki kurallar ile sektörün beklediği şey ayrışacak. Sektörün istediği ise her şeyin düzenli bir şekilde yasal olduğunu kanıtlamak için izleyebileceğimiz ve uyabileceğimiz düzenlemelere sahip olmak.”

JPM Coin aslında bu yılın başlarında piyasaya çıktığında sektörden kritik bir karşılama kazanırken, Facebook tarafından onaylanmamış medya haberleri ile 2020’den gelen ödemeleri hedefleyeceğine ve muhtemelen “GlobalCoin” adını taşıyacağına dair söylentiler çıktı. Bununla birlikte, bu hafta yayınlanan bir haberde, bu tür bir şirket içi kripto para biriminin dolaşımının sosyal ağın milyarlarca çok güçlü kullanıcı tabanı arasında çeşitli engellerle karşılaşabileceği konusunda uyarıldığını belirtti.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.