Tayland Ulusal Borsası, 2020 Dijital Varlık Platformu Başlattı

0

Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2020 yılında piyasaya sürülmeye hazır bir dijital varlık platformunun geliştirilmesi için planların yürüdüğünü açıkladı.

 

SET, müşterileri için “yatırım deneyimlerini daha kolay ve daha yüksek hızda seviyelendirmeyi” öngören yazılım platformunu geliştirmek ve dijital varlıklar için takas hizmetleri sunmak için birkaç üçüncü taraf finansal işbirlikçi ile birlikte çalışıyor.

 

Bunlar arasında, FonConnext’in, Vestima adlı Clearstream tarafından işletilen küresel bir fon işleme platformuyla ilişkilendirilecek olan yatırım fonu platformu bulunmaktadır.

Taylandlı yatırımcılara, kripto para birimleri de dahil olmak üzere küresel menkul kıymet alım satımı için daha sağlam bir platform sunmanın yanı sıra, SET tamamen kağıtsız hale geliyor ve müşterilerin kağıtsız hesapları elektronik tanımlama doğrulaması yoluyla dijital olarak açmalarına izin veriyor

 

Tayland borsasının kripto para birimi platformu için üç yıllık bir planı olduğu bildirildi, ancak SET üzerindeki kripto işlemlerini desteklemek için 2020 hedefi lehine hurdaya çıkarıldığı bildirildi.

 

Planlar, geçtiğimiz ay kendi kripto borsalarını açıklayan Almanya ve İsviçre’deki bazı Avrupa menkul kıymet borsalarına benzer.

Özel bir ilk madeni para teklifi (ICO) portalını onaylamış olan Tayland menkul kıymetler düzenleyicileri, Tayland’ı kripto dostu bir yargı alanı haline getirerek doğrudan yabancı yatırımları çekme umuduyla kripto endüstrisi ile işbirliği yapıyor.

 

Aynı zamanda, Tayland’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, piyasanın çalışmasına izin vermek yerine kripto para birimi sektöründe kazananları ve kaybedenleri toplama konusunda ağır ve el sıkıcı davrandı.

 

Görünüşe göre Tayland’daki dijital ticaret üzerindeki bu oldukça garip darlıklar, yatırımcıların korunmasına yöneliktir, ancak Tayland SEC’nin bitcoin nakit paralarını (BCH), Litecoin’i (LTC) ve Ethereum Classic’i (ETC) ilk para tekliflerinden, yatırımlardan ve tabandan yasaklaması Dijital varlık borsalarında diğer para birimleri olan alım satım çiftleri.

 

Tayland, nominal olarak bir parlamenter demokrasi olmasına rağmen, 2014’ten beri askeri cuntanın fiili bir kuralına sahip olmasına rağmen, ülke, SETO’nun şu andaki siyasi istikrarsızlık karşısında tam buharı doldurmakta olan değişim modernizasyonu gibi ekonomik kalkınmada kayda değer adımlar atıyor. ve sorunlu seçimler.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.