Ticaret Uygulaması Robinhood 200 Milyon’a Yükseliyor

0

ABD merkezli hisse senedi ve kripto para alım satım uygulaması Robinhood, 24 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, yeni bir finansman turunda en az 200 milyon dolara yükseleceğini belirtti. Haberde, konuya aşina tanımlanmamış bir kaynak, şirketin daha fazla fon sağlama planlarını ortaya koydu. Ayrıca, Bloomberg haberleri, firmanın değerini 7 milyar ile 8 milyar dolar arasında artıracağını, ancak ayrıntıların değişebileceğini bildirdi.

Konuya aşina olan diğer kişiler de Bloomberg’e, yeni fonların tanımlanmamasını ve detayların gizli kalmasını isteyen mevcut yatırımcılardan geldiğini söyledi. Finansman müzakerelerinin sürdüğü bildirilirken, başka bir finansman turu şirketin değerini 10 milyar dolara çıkarabilir. Ancak rakamlar anlaşma tamamlanana kadar değişiklik gösterebilir.

Robinhood uygulaması sıfır ücretli hisse senedi alım satım işlemine izin veriyor. Uygulama ilk kez geçen yıl Ocak ayında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alım satımını başlattı. Haber sitelerinin bu haftanın başlarında bildirdiği gibi, Robinhood, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından Ocak 2019’da bir BitLicense satın alımının ardından New York’ta kripto alım satım uygulamasını resmen başlattı.

Ayrıca bu hafta, kripto veri sağlayıcısı Cryptocompare’den gelen yeni Nisan 2019 tarihli Borsa İncelemesi, merkezi kripto para birimi borsalarının bu Nisan ayında işlem hacminde büyük bir yükseliş yaşadığını ortaya koydu.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.