Venezuela % 10.000.000 Enflasyonla Yeni Bitcoin Rekoru Kırdı

0

Venezüella vatandaşlarıBitcoin (BTC) için geçen hafta hiç olmadığı kadar fazla ürün ticareti yaptılar, Enflasyon ile Bitcoin hacmi rekoru kırıldı. Ancak istatistikler itibari para hakkında kripto para biriminden daha fazla şey söylüyor.

P2P borsalarındaki işlem aktivitesini izleyen Coin Dance’in verileri, Localbitcoins, Paxful ve Bisq, yedi Temmuz gününden 20 Temmuz’a kadar Venezüella’nın en büyük rekoru olduğunu doğruladı.

Bu dönemde, yalnızca LocalBitcoins kullanıcıları, bir önceki hafta ortaya çıkan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49 milyar doları aşarak 57 milyarın üzerinde bolivar hacmi üretti.

Haber kaynaklarının da bildirdiği gibi, Venezüella’nın para birimi kaçak enflasyondan etkilenmeye devam ediyor. Bu da % 10.000.000’e ulaştığı tahmin ediliyor ve vatandaşları alternatif değer koruma yöntemlerine başvurmaya yöneltiyor. Bu da Bitcoin hacmi rekoruna yol açıyor.

Ülkenin resmi alternatifi, devlet tarafından verilen dijital para birimi Petro, bu ay ABD’nin kar amacı gütmeyen bir kuruluşu olduğu açıklandı.

Yine de, Localbitcoins üzerindeki bolivar sayısı artmaya devam ederken, Bitcoin açısından rakam düşüyor. Geçen haftaki 57 milyar rakam sadece 574 BTC’ye eşitti – bu yılın başlarında geçen haftalardan biraz daha azdı.

Zayıflayan Bolivar’ın altını çizen Venezuela’nın kirpto para ticareti, hükümet tarafından desteklenmiyor ve bu durum döviz cinsine ambargo da veriyor. Bu yılın başlarında, Yıldırım Meşalesi işlem rölesi, ülkeden kaçamayan Venezüellalılar için Bitcoin kullanıcıları arasındaki fonlarda 0.4 BTC (4.000 $) artırdı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.