XRP Biriminde Ani Düşüş: %40 Değer Kaybetti

0

XRP koordineli satış sonrası Beaxy borsasında % 40 oranında düşüş gördü. Yeni başlatılan kripto para birimi borası Beaxy, bazı kullanıcılar kasıtlı olarak altcoin XRP’nin fiyatını düşürdükten sonra alım satımı askıya aldı.

XRP Biriminin Bitcoin Karşılığında %40 Düşüş

Yayınlanan bir açıklama yazısı ve sosyal medya mesajlarına göre, 12 Ağustos’ta başlayan Beaxy, XRP ticaret hacimlerinde ani bir artış yaşadı. Ve bu durum XRP birimini Bitcoin karşılığını diğer borsalardaki fiyatlarının % 40’ına düşüren devasa bir satış oranı oldu.

Açıklama metninde, “Sonuç ve önlem olarak, tüm ticari faaliyetlerimizi geçici olarak durduruyoruz ve borsada işlem yaptığımız para çekme işlemlerini durduruyoruz.” dendi.

Beaxy, bu yıl Haziran ayında başlatıldı ve altyapıyı kırma girişiminden sonra zaten belli başlı zorluklar yaşadı. Bunun sonucunda herhangi bir fon veya başka veri elde edemedi.

KYC, Beaxy’nin Sorumluları İzlemesine Yardımcı Olacak

Yöneticiler, borsadaki Müşterinizi Tanıyın (KYC) prosedürleri sayesinde XRP çökmesinden sorumlu olan kullanıcıların tanımlanabileceğini iddia etti. Eylemin gerçekleşeceğini söylediler, ancak katılanların yasal sonuçlarla karşılaşıp karşılaşmayacaklarını özellikle belirtmediler.

“Yanlış yerleştirilmiş fonları geri alabileceğimize güveniyoruz.” diyen tweetlerden biri, şüpheli işlemlerin tersine çevrileceğini ekledi.

Nihayetinde XRP’nin arkasındaki varlık olan Ripple henüz olaylar hakkında herkese açık yorumda bulunmadı.

Bu fiyasko, borsa ve sanayi ağırlığından sadece bir hafta sonra yaşandı. Binance, KYC verilerinin kontrolünü kaybettiği yönündeki söylentilerin ortaya çıkmasından sonra kendi başına bir kabusla karşılaştı.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.