Yeni Samsung Galaxy S10, Kripto Para Anahtar Deposu İçeriyor

0

Yeni Samsung akıllı telefon olan Galaxy S10, 20 Şubat’ta yayınlanan resmi basın açıklamasına göre, özel şifreleme para birimi anahtarları için depolamayı içerecek.

Samsung, yeni telefonunun bugün Seul, San Francisco ve Londra’da piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Basın açıklaması uyarınca:

“Galaxy S10, savunma sınıfı Samsung Knox ve donanım tarafından desteklenen güvenli depolama alanlarının yanı sıra blockchain özellikli mobil servisler için özel anahtarlarınızı barındırıyor.”

S10’un piyasaya sürülmesi öncesinde, telefonun kripto para birimi cüzdanları ve DApp’lar için olası yapılandırma ve desteği konusunda söylentiler doldu. Geçen ay, Galaxy S10’da “Samsung Blockchain Anahtar Deposu” nu tasvir ettiği iddia edilen görüntüler ortaya çıktı. Bildirilen sızdırılmış fotoğraflarda “desteklenen kripto para birimleri” listesinde bir Ethereum (ETH) cüzdan seçeneği bulunuyordu. Bugünün basın bülteninde böyle bir cüzdandan bahsedilmedi.

Samsung, akıllı telefonlara kriptoyla ilgili yetenekleri uygulayan tek büyük akıllı telefon üreticisi değil. Tüketici elektroniği şirketi HTC, geçen yıl Mayıs ayında, Bitcoin (BTC) ve Ethereum ağları da dahil olmak üzere birden fazla blokaj desteğiyle başlayacak ve varsayılan tarayıcı olarak Brave özelliğini içeren “ilk yerli blok zinciri telefonu” HTC Exodus’u tanıttı.

Aralık 2018’de, Sirin Labs, ‘dünyanın ilk’ blockchain akıllı telefonu olan Finney’i piyasaya sürdü.

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.